دنیای شیرین شیرینی ها

دنیای شیرین شیرینی ها

با ما همراه باشید تا سفری به دنیای شیرین و خوشمزه شیرینی ها داشته باشیم.

شیرینی جات جزء جدایی ناپذیر زندگی های امروزی است و به عنوان یک میان وعده خوشمزه یا دسر بعد از خوردن وعده های غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین شیرینی ها یک منبع سریع تامین کننده انرژی بدن هستند ولی در مصرف آنها نباید زیاده روی کرد.

دانستنی های جالب درباره سرگذشت شیرینی ها

شیرینی

اولین شیرینی که مردم از زمان ما قبل تاریخ می خوردند عسل بود. خاستگاه صنعت شیرینی سازی حدود 2000 سال قبل از مصر باستان می باشد که شیرینی ها را با ترکیب میوه ها و آجیل ها با عسل درست می کردند. رومی ها ، یونانی ها و چینی ها آنها را با دانه کنجد درست می کردند.

آزتک ها در مکزیک بیش از 3000 سال پیش از دانه های کاکائو یک نوشیدنی تلخ تهیه کردند. این نوشیدنی پس از 1500 سال با شکر شیرین شد.

در قرون وسطی ، آب نبات های قندی بسیار مشهور شدند. به خاطر گران بودن قیمت شکر فقط ثروتمندان می توانستند هزینه آنها را بپردازند. در آن زمان  افراد ثروتمند دسرهایی مثل میوه های خشک ، ژله ای و ویفرهایی که از خمیردرست می شدند را می خوردند. در قرون وسطی پزشکان با ترکیب کردن داروها با شکر طعم بد آنها را ازبین می بردند. نکته جالب در مورد شیرینی ها این است که آنها درابتدا مصارف دارویی دشتند و بعد مصرف خوراکی آنها رایج شد.

تاریخچه آب نبات و توسعه آن در سال 1800 شروع شد. قیمت ارزان قند و پیشرفت در مکانیزاسیون، تولید انبوه شیرینی ها را آسان تر کرد و برای اولین بار در دسترس همه مردم قرار گرفت. مارشمالو جزء اولین شیرینی ها بود. اولین شیرینی توسط جوزف فرای در سال 1847 در انگلیس معرفی شد. تا دهه 1850 ، صدها کارخانه شیرینی سازی در ایالات متحده وجود داشت.

سرگذشت شیرینی ها و توسعه آنها در انگلستان

انگلیس در فروش شیرینی ، کیک و بیسکویت در صدرجدول اتحادیه اروپا قرار دارد.

شیرینی ها دیگرخوراکی محسوب نمی شوند بلکه بخشی از رژیم روزانه ما هستند.به طور متوسط یک فرد بزرگسال در انگلستان سالانه 30 کیلوگرم شکر مصرف می کند که این مقدار نه فقط شیرینی ها و نوشابه ها بلکه غذاهایی مانند نان و ماست را نیز شامل می شود. اما نباید بیش از 10 % از انرژی بدن از مواد قندی تامین شود در حالی که راهبردهای 22 ساله انگلستان این مقداررا 11٪ اعلام کرده اند.

 نتایج بررسی میزان قند وشیرینی مصرفی افراد

  • بزرگسالان 12.3%
  • کودکان 4 تا 10 ساله 14.6٪
  • افراد بین 11 تا 18 سال 15.3٪

این مقادیر میزان استفاده افراد از قند وشکررا نشان می دهد. اکثرافراد معمولا بیش ازدرصد استاندارد اعلام شده شیرینی جات مصرف می کنند . اما این بررسی قندهای طبیعی مانند قندهای طبیعی موجود در میوه ، آب میوه و شیر را شامل نمی شود.

برخی از مقادیرمصرف شکر بدیهی و آشکار هست مثل مصرف شیرینی جات ، کیک و پودینگ که مورد علاقه اکثر افراد است. اما بیشتر مقادیر آن در غذاهای خوش طعم ولذیذ وجود دارد به عنوان مثال در یک تکه نان سفید حدود 1.5 گرم شکروجود دارد. یک تکه غلات به ظاهر سالم شامل 1.7 گرم شکرمی باشد. یک پیتزای مارگاریتای 250 گرمی شامل 11.2 شکرهست.

از دهه 1970 ، فروش شکربرای پخت و پز خانگی به طور پیوسته کاهش یافته است. در سال 1974 ، هر هفته 535 گرم شکرخریداری می شد. در سال 2007 ، این میزان تا 125 گرم کاهش یافت.

نوشابه های شیرین پر از شکر هستند.پپسی و کوکاکولا حاوی 35 گرم قند هستند (9 قاشق چای خوری در یک قوطی 330 میلی لیتری) . پپسی مکس بدون قند و نوشابه های رژیمی برای کسانی که نگران هستند در دسترس است . کوکا کولا در ماه ژوئیه قوطی کوچکتر 250 میلی لیتری (حاوی 26.5 گرم شکرکه استاندرد می باشد) را در پاسخ به نگرانی ها روانه بازار کرد.

طرز تهیه شیرینی

شیرینی سنتی یک خمیر ساده است که از چهار ماده اصلی آرد، چربی، نمک و آب ساخته شده است.شیرینی های مختلف با تغییراتی که در میزان مواد اولیه ، روش های ترکیب کردن و شکل دادن ایجاد می شود درست می شوند.

بخش اصلی تغییرمواد تشکیل دهنده

  • تغییرنوع چربی
  • مقدار پروتئین آرد
  • جایگزین کردن شیر به جای آب
  • استفاده ازمخمرشیمیایی
  • افزودن مواد دیگری شبیه تخم مرغ، شکر، سرکه وطعم دهنده های دیگر

شما می توانید با خرید محصولات خوشمزه وبا کیفیت مجموعه تولیدی و پخش کارن لحظات شیرین و به یادماندنی برای خود و عزیزانتان خلق کنید.

دیدگاهتان را بنویسید